YÜCEER İLE BOZOĞLU TARTIŞTI

Bolu İl Genel Meclisi(İGM) Mayıs ayı toplantılarına Pazartesi günü yapılan oturumla devam etti. Toplantıya gündem maddelerinin ardından Başkan Yaşar Yüceer ve üye Mazhar Bozoğlu arasında yaşanan tartışma damga vurdu.

07-05-2019 18:24

Haberler » SİYASET


Bolu İl Genel Meclisi(İGM) Mayıs ayı toplantılarına Pazartesi günü yapılan oturumla devam etti. Toplantıya gündem maddelerinin ardından Başkan Yaşar Yüceer ve üye Mazhar Bozoğlu arasında yaşanan tartışma damga vurdu.

Mayıs ayı toplantılarına devam eden Bolu İl Genel Meclisi(İGM), Pazartesi oturumunda bir araya geldi. Toplantıda gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından verilen önergeler konuşuldu. Önergelerin görüşülmesinin ardından İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli 2019 yılı Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi konusunda meclise bilgi verdi. Köstereli konuyla ilgili olarak geçtiğimiz yıl gelen ödeneğin rakamlarının aynı olduğunu, Perşembe günü Vali, Vali Yardımcısı, İl Genel Meclis Başkanı ve İlçe Kaymakamlarıyla yapılacak toplantıda konunun masaya yatırılacağını söyledi.

YÜCEER, “MUHALEFETİN AĞZIYLA KONUŞUYORSUN”

Açıklama sonrası söz alan İGM üyesi AK Partili Mazhar Bozoğlu, “Her yıl su depoları temizleniyor, kapkaçlar yapılıyor, klorlama tamamlanıyor ve her yıl asfalt yapımı için ödenek geliyor. İl Genel Meclisi olarak asfaltlama şantiyesi kurmamız doğru olur. Yeterli kaynakların yanı sıra, MARKA’dan destek alabiliriz. Su depoları, kapkaç ve klorlama için ekip kurabiliriz” dedi.

Bozoğlu’nun konuşmasının ardından İGM Başkanı Yaşar Yüceer, Bozoğlu’nu eleştirdi. Yüceer konuşmasında Bozoğlu’na “Muhalefetin ağzıyla konuşuyorsun” dedi.

Yüceer’in tepkisine Bozoğlu ise, “Muhalefetin kimi desteklediği, kim muhalefetin adayı ortada” diyerek cevap verdi.

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü gerçekleştirilen Mayıs ayı toplantısı ilk oturumunda Bozoğlu’nun teklifi öncesinde İGM üyesi Cumhuriyet Halk Partili Erhan Beykoz da asfaltlama şantiyesi kurulması adına girişimde bulunulması için sözlü önerge vermişti.

YÜCEER, “15 YIL EVVEL KÖYLERDE SU, YOL, KANALİZASYON YOKTU”

Konuşmasına devam eden Başkan Yüceer’in, 15 yıl evvel köylerde yol, su, kanalizasyon yoktu. Şimdi her şey mevcut” sözlerine ise, Beykoz, “Sayın Başkan haklısınız! 15 yıl evvel köylerimizde insanlarımız derelerde su içiyor, yıkanıyor, kanalizasyon olmadığı için işi zordu. Ayıp ediyorsunuz, devletimiz elinden geldiğince her işi yapıyordu. Burada siyaset yapıyorsunuz ama haksızlık ediyorsunuz. Elbette köylerin durumu 15 yıl evvelden daha iyi. Şimdi köylerin durumu iyi ama vatandaşlarımız kalmadı. Lütfen devletimizi bu kadar da eleştirmeyin” diyerek karşılık verdi.

BEYKOZ, “ÇÜRÜYÜP GİTMESİNE MÜSAADE Mİ EDECEĞİZ”

Toplantıda ayrıca önerge veren Beykoz, Karaçayır Mahallesinde yapılmaya başlanan ancak bir süredir çalışmaların devam etmediği Kapalı Yüzme Havuzu ile ilgili konuştu. Beykoz konuşmasında, “Bu Kapalı Yüzme Havuzu 26 milyon TL’ye ihale edildi, yüzde kırkı bitirildi. Yalnız yaklaşık 1 buçuk yıldır bir çivi dahi çakılmadı yani bu yüzde kırk dediğimiz rakam ortalama 10 milyon TL. 1 buçuk yıldır çivi dahi çakılmayan, görülmeyen ve bu milletin yatırımlarının, bu milletin geleceğinin orada çürüyüp gitmesine müsaade mi edeceğiz?” dedi.

BEYKOZ VALİ’Yİ GÖREVE DAVET ETTİ

Çalışmaların tamamlanması adına Bolu Valisi Ahmet Ümit’i göreve davet eden Beykoz,“Özellikle Valimizin, yaylarımızı kontrol eden, yaylarımızı gezen, Bolu için çok önemli çalışmalar yapmaya çalışan Sayın Valimizi, Sayın Milletvekillerimizi, hatta bize görev düşüyorsa bu meclisi göreve davet ediyorum. Burası ya bitirilmeli, ya da 1970’li yılarda boş arazilere attığımız temeller gibi çürüyüp gitmesine göz yummamalıyız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Olay Gündem

Etiketler : YÜCEER - İLE - BOZOĞLU - TARTIŞTI - | Okunma Sayısı : 428
İlginizi çekebilecek diğer haberler
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİNAN CANTÜRK
HAVA DURUMU


NİĞDE