YENİ MECLİS İŞBAŞI YAPTI

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nin ardından yeniden şekillenen Dörtdivan Belediye Meclisi ilk toplantısını Başkan Hamza Efe başkanlığında gerçekleştirdi.

12-04-2019 22:02

Haberler » SİYASET


31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nin ardından yeniden şekillenen Dörtdivan Belediye Meclisi ilk toplantısını Başkan Hamza Efe başkanlığında gerçekleştirdi.

Dörtdivan Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Ramazan Aynagöz (AK Parti), Ekrem Turgut (AK Parti), İrfan Yılmaz (AK Parti), Recep Dalkıran (AK Parti), İbrahim Danışman (AK Parti), Metin Özgüven (MHP), Hamza Yılmaz (MHP), Murat Çağrı (MHP) ve Kadir Altundağ (Bağımsız)’dan oluşan meclis üyeleri eksiksiz katıldılar.

YENİLERİN MECLİSİ

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde dokuz kişilik Dörtdivan Belediye Meclisi’nin altısı yeni isimlerden oluştu. Belediye Başkanı Hamza Efe ile birlikte yeni isimlerin sayısı yedi oldu. Ramazan Aynagöz, Ekrem Turgut, Recep Dalkıran, Metin Özgüven, Hamza Yılmaz ve Murat Çağrı ilk defa Belediye Meclisi’nde görev alırlarken, İrfan Yılmaz, İbrahim Danışman ve Kadir Altundağ geçtiğimiz dönemde de Belediye Meclisi’nde görev almışlardı.

Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza Efe, Meclis Toplantı salonuna geldiğinde Belediye Meclis Üyelerinin tek tek ellerini sıktı ve hoşgeldiniz dedi. Meclis toplantısının açılışı öncesinde bir konuşma yapan Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza Efe, ‘’Öncelikle halkın oylarıyla seçilerek meclise gelen tüm meclis üyesi arkadaşlarıma hoşgeldiniz diyorum. Bir seçim dönemini acısıyla tatlısıyla geride bıraktık. Seçimlerde her ne yaşanmışsa hepsi geride kaldı. Artık el ele verip Dörtdivan için çalışma zamanı. Bulunduğumuz mevkinin sorumluluğu ağır vebali büyük. Yapacağımız bir hata bugüne kadar işlediğimiz amellerimizi sıfırlayabilir. Dörtdivan Halkı hepimizi buraya çalışmak için gönderdi. Hangi görüşten ve hangi partiden olduğumuzun hiçbir önemi yok. Ortak paydamız Dörtdivan. Burada başka illerden gelen meclis üyesi yok. Hepimiz Dörtdivan’ın çocuklarıyız. İnanıyorum ki, burada görev alan arkadaşlarımızın hepsi Dörtdivan için birliktelik içinde çalışacaktır. Bu vesile ile yeni dönemin Dörtdivanımıza hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

MECLİSTE GÖRÜŞÜLEN GÜNDEM BAŞLIKLARI

Başkan Hamza Efe’nin konuşmasının ardından meclis toplantısı başladı. Toplantının başında meclisin en genç iki üyesi Metin Özgüven ve Ramazan Aynagöz yasa gereği Divan Katip Üyeleri olarak görev aldılar. Meclis Divanı’nın oluşturulmasının ardından gündemde yer alan başlıkların görüşülmesine geçildi.

Mecliste görüşülen gündem konuları;

1. Başkanlık Divanı Seçimi

Mecliste ilk olarak Meclis Başkan Vekilleri’nin seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonucunda AK Partili İbrahim Danışman (9 oy) ve Bağımsız Kadir Altundağ (5 oy) Meclis Başkan Vekili seçildiler.

Meclis Başkan Vekili seçiminin ardından Meclis Katip Üyelerinin seçimi yapıldı. Yapılan seçimde MHP’li Metin Özgüven ve AK Partili Recep Dalkıran Meclis Katip Üyesi seçildiler.

2. Daimi Encümen Seçimi

İrfan Yılmaz (10 oy) ve Recep Metin Özgüven (8 0y) bir yıllığına Belediye Daimi Encümeni seçildiler.

3. İhtisas Komisyonlarının Seçimi

Plan Bütçe Komisyonuna seçilen isimler:

- Recep Dalkıran (AK Parti)

- İbrahim Danışman (AK Parti)

- Murat Çağrı (MHP)

İmar Komisyonu

- Hamza Yılmaz (MHP)

- Ramazan Aynagöz (AK Parti)

- İrfanYılmaz (AK Parti)

4. 2018 Yılı Faaliyet Raporunun Okunması

Oy birliği ile kabul edildi

Etiketler : YENİ - MECLİS - İŞBAŞI - YAPTI - | Okunma Sayısı : 387
İlginizi çekebilecek diğer haberler
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİNAN CANTÜRK
HAVA DURUMU


NİĞDE