TUHAF ŞEYLER AKLA GELEN SORULAR

MUTLU BİLGE

27-01-2019 12:51


‎Dörtdivan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hamza Efe’nin seçim startını verdiği basın açıklamasında, konuşmasını tamamlar tamamlamaz kendisini ilk tebrik eden, adeta İkinci Dünya Savaşı’nda Paris’i Alman işgalinden kurtaran Amerikan ordusunu sevinçten çılgınca kucaklayan Fransızlar gibi sarılan, Dörtdivan’ın eski AK Partili Belediye Başkanı Sefer Akman oldu.

Sefer Akman’ın bu hararetli kucaklaması tuhaf olduğu kadar düşündürücü bir durum değil mi? 2009 Yılında Hamza Efe’nin adı AK Parti Belediye Başkan Adayı olarak açıklandığında bir molla darbesiyle Hamza Efe’nin adı çizilmiş yerine Sefer Akman aday gösterilmişti. Hamza Efe’nin Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ile arası bu Sefer Akman yüzünden bozulmuştu. Hamza Efe’nin AK Parti’den aforoz edilmesinin arka planında da bu Sefer Akman vardı.

Aynı Sefer Akman, şimdi de Hasan Uzunoğlu’na karşı bir molla darbesi planladı beceremedi. Yeniçağa’daki uzantıları da Recayi Çağlar’a aynı molla darbesini denediler beceremediler. Sefer Akman beceremediği molla darbesini başka bir yöntemle sonuca ulaştırmaya çabalıyor. Önce Hasan Uzunoğlu’nun aday yapılmaması için yoğun kulis çalışmaları yaptı. Ankara’ya ve Bolu’ya giden ihtilal komitesinin başında Sefer Akman vardı.

Sefer Akman’ın Hamza Efe’yi hararetle kucaklamasının sebebi Hamza Efe eliyle Hasan Uzunoğlu’nu devirmek sonra da Hamza Efe’yi seçtirerek kendi etkisi altına almak mı? Özellikle Dörtdivanlılar’ın başını 18. Madde ile belaya sokan Sefer Akman’ın Hamza Efe’ye bu kadar hararetli sarılması, Hamza Efe’ye seçim sürecinde zarar vermez mi? 18. Madde mağdurları bu işe ne derler?

Sefer Akman Hamza Efe’ye her sarılışında, Hamza Efe ile her aynı karede yer alışında Hamza Efe bir o kadar kaybeder. Çünkü Sefer Akman, Dörtdivan’da Mahalleciliğin sembolüdür.  Son bir not, bugün Hamza Efe AK Parti’den aday olamıyorsa, Hamza Efe’nin yolu kesilmişse bunun tek sorumlusu Sefer Akman’dır.

Mutlu Bilge

27.01.2019 / İSTANBUL

DORTDIVANDAILYNEWS.COM

Bu haber 784 defa okundu.
Diğer Yazıları
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİNAN CANTÜRK
HAVA DURUMU


NİĞDE