TÖVBE OLSUN BUNLAR AKILLANMAZLAR

MUTLU BİLGE

08-04-2019 21:53


31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nin ardından AK Parti Bolu İl Başkanlığı, alınan ağır seçim yenilgisinin nedenleri üzerinde kafa yormak yerine, parti içerisindeki iktidarlarını sağlamlaştırmaya yönelik ayak oyunlarına devam ediyor.

Seçimlerin ardından yeni oluşan Bolu İl Genel Meclisi’nin ilk toplantısında gerçekleştirilen İl Genel Meclisi Başkanı seçiminde mevcut yönetimin ahbap çavuş ilişkisi sınırları içerisinde yer alan Mazhar Bozoğlu’nu aday gösteriyorlar, ve meclisin AK Partili üyelerinin Mazhar Bozoğlu’na oy vermelerini sağlamak için de grup kararı alıyorlar. Grup kararı silahını memleketin hayrına olacak kararların meclisten geçmesini sağlamak için kullanmak yerine, kendi menfaatlerini korumak ve kendi parti içi iktidarlarının bekası için kullanıyorlar. Yani tövbe olsun bunlar akıllanmazlar.

Gözleri öylesine dönmüş ki, geçtiğimiz dönemde Meclis Başkanlığı görevini başarıyla yürüten, taraflı tarafsız herkesin sevgisini kazanan, AK Parti’nin Bolu’da tevazu, samimiyet ve gayret ilkelerine uyan belki de tek adamı olan Yaşar Yüceer’i akıllarından bile geçirmiyorlar. Hatta yeni dönemde kendilerine ayak bağı olmasın diye Yaşar Yüceer’i aday göstermek istemediler. Ancak Yaşar Yüceer’in aday gösterilmemesine karşı oluşacak tepkilerden çekindikleri için son anda aday göstermek zorunda kaldılar.

Daha seçimden önce Mazhar Bozoğlu’nun kendisini önemli hissetmesi için yani egosunu tatmin etmesini sağlamak için plan yapılmış, birinci sıradan aday olması sağlanmış, seçildikten sonra grup kararı alarak Meclis Başkanı seçtirilmeye çalışılmıştır. Ancak Yaşar Yüceer bütün hesapları bozmuş, feraset sahibi iktidar ve muhalefet meclis üyelerinin oylarıyla yeniden Meclis Başkanı seçilmiştir.

Yaşar Yüceer’in seçilmesinin ne kadar isabetli bir karar olduğu kamuoyunun verdiği tepki ile de ortaya çıkmıştır. Yaşar Yüceer’in yeniden seçilmesi, AK Parti adına seçimden sonra atılmış en isabetli bir adım olmuştur. Daha 31Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde aday belirleme süreçlerindeki isabetsizliğin başını çektiği sebepler zincirinden kaynaklanan seçim yenilgisinin hesabı verilmeden, gelecek yerel seçimleri de kaybettirmeye yönelik Mazhar Bozoğlu adımı, AK Parti’de artık yenilenme vaktinin çoktan gelip geçtiğini göstermektedir.

Öteden beri AK Parti Bolu İl Başkanlığı ve İlçe örgütlenmeleri, AK Parti’ye yük olmaya, değişim ve gelişim yönünde engel olmaya devam etmektedir. On bir belediyeden yedisini kaybettikten sonra hala Meclis Başkanı bizim adamımız olsun diye düşünmek, dillerinden hiç düşürmedikleri davalarına ihanet değil midir? Son olarak ‘’başarıdan daha iyi bir başarı’’ yoktur. On bir belediyenin tamamını almayı hedefleyip yedisini kaybetmenin mazereti olamaz.

Mutlu Bilge

08.04.2019 / BOLU

www.dortdivandailynews.com

Bu haber 1078 defa okundu.
Diğer Yazıları
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİNAN CANTÜRK
HAVA DURUMU


NİĞDE