SUÇLULARI BULDUM

MUTLU BİLGE

02-05-2019 00:51


AK Parti’nin Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay’a ‘’seçim yenilgisinde senin bir suçun yok’’denmesi ve bunun ardından, Nurettin Doğanay’ın yapmış olduğu açıklamalar ve bu açıklamalara Eski Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın verdiği cevaplar, Bolu Kamuoyu’nda suçlu kim sorusunun sorulmasına neden oldu. Ortada 12 Belediye’den, 7’sinin kaybedildiği ağır bir seçim yenilgisi var, herkes birbirini suçluyor ve hiç kimse suçu üzerine almak istemiyor.

Konu tam Müge Anlı’ya intikal edecekken neyse ki suçluları buldum. Meğer bizim AK Parti Teşkilatları’nda suç yokmuş. Boşuna günahlarını almışız. Bütün suç, Bolu’da Tanju Özcan’da, Dörtdivan’da Hamza Efe’de, Gökçesu’da Vahit Aydın’da, Mudurnu’da Necdet Türker’de, Kıbrıscık’da Emin Tekemen’de, Mengen’de Turhan Bulut’da ve Göynük’te Ahmet Çankaya’da. Suçlu olarak bu saydığım isimlere oy veren seçmenleri de unutmamak gerekir.

Bunların en büyük suçları AK Partili adayların karşısına çıkıp aday olmalarıdır. Bunun affedilir hiçbir yanı yok. Bırakın eski tas eski hamam devam etsin ne vardı aday olacak. Bir diğer suçları, halka tepeden bakmamaları, halkla iç içe olup konuşmaları, halkın dertlerini dinlemeleri, yeni söylemlerle halka umut olmaları. Yine bu isimlerden üst üste seçilenlerin suçu, kazandıkları özgüvenle şımarmamaları, halkı ezmemeleri, yükseldikçe alçak gönüllü olabilmeleridir. Bu isimleri başarıya taşıyan ekibin suçu ise, birbirleriyle rant kavgalarına girmemeleri, birbirlerine çelme takmamalarıdır. İçlerinde partisine ihanet edecek menfaatçileri barındırmamalarıdır.

Hazır suçluları bulmuşken AK Partililerin birbirlerini suçlamalarına gerek kalmadı. Düşünülmesi gereken bu suçlulara ne ceza verileceğidir. Bence en güzel ceza, bunların işledikleri suçları işleyip gelecek seçimde bunları koltuklarından indirmektir. Yani kısasa kısas yapmaktır.

Mutlu Bilge

02.05.2019 / BOLU

www.dortdivandailynews.com

Bu haber 647 defa okundu.
Diğer Yazıları
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİNAN CANTÜRK
HAVA DURUMU


NİĞDE