SKANDAL İDDİA

Bolu Belediye Meclisi Mayıs Ayı Birinci oturumunda CHP’li Meclis Üyesi Tahsin Mert Karagöz’ün söz alması ile beraber bir skandal daha gündeme geldi. Eski Belediye Meclis Üyesi, yeni İl Genel Meclisi Üyesi Zerrin Yavuz Açıkalın’ın iş yerinin elektrik ve su faturasını belediye ödettiği iddia edildi

06-05-2019 23:11

Haberler » GÜNCEL


Bolu Belediye Meclisi Mayıs Ayı Birinci oturumunda CHP’li Meclis Üyesi Tahsin Mert Karagöz’ün söz alması ile beraber bir skandal daha gündeme geldi. Eski Belediye Meclis Üyesi, yeni İl Genel Meclisi Üyesi Zerrin Yavuz Açıkalın’ın iş yerinin elektrik ve su faturasını belediye ödettiği iddia edildi.

İŞ YERİNİN ELEKTRİK VE SUYUNU BELEDİYEYE ÖDETMİŞ

Bolu Belediye Meclisi Mayıs Birinci Toplantısı, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yönetiminde gerçekleşti. Toplantıda gündem maddeleri meclis üyelerinin oylarına sunularak karara bağlandı.

Gündem maddelerinin karara bağlanmasının ardından dilek ve temenniler bölümünde CHP Bolu Belediye Meclis Üyesi Tahsin Mert Karagöz söz aldı. Konuşma yapmak için kürsüye gelen Karagöz skandal bir iddiayı gündeme getirerek, Ak Partili eski Belediye Meclisi Üyesi, yeni İl Genel Meclisi Üyesi Zerrin Yavuz Açıkalın’ın işletmesinde olan yerin elektrik ve su faturalarının Bolu Belediyesi tarafından karşılandığını söyledi. Karagöz, “Halktan dile getirmem için birçok talep geldi. Bolu Belediyemizin kendi yerleri olan alanlarda Bolu Belediyesi tarafından kiralanan ve cüzi miktar alınan yerlerde biz, bu yerlerin işletmesini yapmadığımız halde hem elektriğini hem suyunu ödüyoruz. Bu doğru mudur, değil midir? Umarım değildir, ciddi bir israf var. Somut delilim de var. Dilerseniz hem size, hem de meclis üyelerimize vereceğim bu belgeleri. Gerekçe ve görüş anlamında bir yeri örnek göstereyim. Şelale Kafe bunların örneklerindendir. 3 bin 500 TL gibi bir kira ödüyorlar fakat Bolu Belediyemiz bunun hem elektriğini hem suyunu ödüyor. Ben buna şiddetle karşı çıkıyorum. Bu yanlış bir uygulamadır. Bundan hep beraber vazgeçelim diyorum” ifadelerini kullandı.

“VİCDANA İNSAFA SIĞAR MI?”

Konu hakkında Karagöz’ün ardından konuşan Başkan Özcan ise isyan etti. Bu olayın doğru olduğunu, ispatlayan belgelerin elinde olduğunu söyleyen Başkan Özcan, “Vicdana, insafa sığar mı?” dedi. Başkan Özcan, “Tabi bu hassas bir konu. Mübarek günde kul hakkından bahsediyoruz. Bu olay doğru maalesef. Bolu Belediyesi bu yerleri bir önceki dönem Belediye Meclis Üyesi olan ve şu anda da İl Genel Meclisi üyesi olan bir hanımefendiye vermiş.10 yıl süre ile 2 ayrı iş yerini 3 bin 500 TL ile sembolik bir bedel ile kiraya vermiş. Buranın elektriğini ise 3 yılı aşkın süredir Bolu Belediyesi ödüyor. Ödenen para ise 45 bin TL. Su parasına gelince bozuk sayaç uygulaması yapılıyor bu iki yerle ilgili 30 metreküp ile sınırlandırılıyor ve 3 yıldır bu sayaç bozuk. Az ödesin diye. Vicdana, insafa sığar mı? Böyle bir şey olur mu? 3 bin 500 TL kira alıyorsun, elektriğini ödüyorsun, su parasının önemli bir kısmını sen ödüyorsun. İnsafa da sığmaz vicdana da sığmaz. Tüm faturalarda bende incelemek isteyen varsa bakabilir” şeklinde konuştu.

ARAŞTIRMALAR SÜRECEK

Konuşmasının sonunda ise Başkan Özcan bu işin peşini bırakmayacağının sinyalini verdi. “Bunun gibi başka yerler olabilir. İncelemeye ve araştırmaya devam edeceğim” diyen Başkan Özcan diğer işletmeleri de mercek altına alacak.

Kaynak: Bolu Takip

Etiketler : SKANDAL - İDDİA - | Okunma Sayısı : 506
İlginizi çekebilecek diğer haberler
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİNAN CANTÜRK
HAVA DURUMU


NİĞDE