SELÇUK GELİYOR, GOL DE GELİYOR!

ZORBEY KEBECİGİL

21-07-2020 23:56


Selçuk İnan.. Karakteri ve kişiliğiyle sayısız futbolseverin gönlünde yer edinmiş, başarılarıyla övünç kaynağı olmuş biri; Kaptan!

Futbol hayatına Çanakkale Dardanelspor’la merhaba diyen Selçuk İnan, genç yaşında dikkatleri üzerine çekerek, dönemin altyapı furyasına girmeyi başararak Manisaspor’a transfer olmuştu. 2 yıl boyunca Manisaspor’da hünerlerini göstererek, Trabzonspor’un radarına girdi ve kariyerinde zirveye doğru adım adım ilerledi. Trabzonspor’da toplam 113 maçta 7 gol atıp, 34 asist yapan İnan, takımıyla birlikte Türkiye Kupası’nı ve Türkiye Süper Kupa’yı kaldırarak başarılarını taçlandırdı. 
2011 yılında, Galatasaray’da 3. dönemine başlayan Fatih Terim’in kadrosuna dahil olan Selçuk İnan, kariyerinde yeni bir sayfa açtı.

Kaptan!

Galatasaray ile daha ilk senesinde Süper Lig Şampiyonluğu yaşayan Selçuk İnan, taraftarının göz bebeği haline gelmiş ve “Maestro” lakabını almıştı. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, başarıları ve yeteneğinin dışında, saha içinde ve dışındaki duruşu, lider ve yapıcı kimliğiyle ön plana çıkan Selçuk İnan’a “Kaptanlık” mertebesini uygun görmüş, Galatasaray’ın yeni kaptanını ilan etmişti. Sarı-kırmızılı ekipte toplam 331 maça çıkarken, bu maçlarda 59 gol, 64 asist başarısını gösterdi. Galatasaray ile birlikte geçirmiş olduğu 9 senede; 5 Süper Lig, 4 Türkiye Kupası ve 5 Türkiye Süper Kupa şampiyonluğu yaşadı. 2014 yılında ise “Yılın Futbolcusu” ödülüne layık görülmüştü.

Tarih 18 Temmuz 2020

Galatasaray kendi evinde ağırladığı Göztepe mücadelesinden sonra Selçuk İnan, Teknik Direktörü Fatih Terim ile birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Selçuk İnan: “Bu camiada kaptanlık yaptım. Burada oynarken baba oldum, burada oynarken aile oldum. Her şeyin bir sonu var maalesef, bitiyor. Bu da bitti.” diyerek aktif futbol hayatını sonlandırdığını dile getirdi.

Düzgün kişiliğiyle, beyefendi duruşuyla taraflı tarafsız tüm spor kamuoyunun taktirini kazanan Selçuk İnan’a, Türk sporuna vermiş olduğu hizmetleri için teşekkür ediyor, antrenörlük kariyerinde de başarılar diliyorum. İzlanda maçındaki frikik hala aklımızda, o çoşku ve mutluluk hala içimizde. Bu ligden bir “kaptan” geçti. Spiker Melih Gümüşbıçak’ın da dediği gibi;“Selçuk geliyor, gol de geliyor!”

Zorbey Kebecigil
zorbeyiletisim@gmail.com

Bu haber 231 defa okundu.
Diğer Yazıları
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİBEL ORHAN
ZORBEY KEBECİGİL
HAVA DURUMU


NİĞDE