MUHTARLARA YEMEKLİ KUTLAMA

19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle Dörtdivan Kaymakamlığı tarafından köy ve mahalle muhtarları için yemek programı düzenlendi.

21-10-2019 20:51

Haberler » GÜNCEL


19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle Dörtdivan Kaymakamlığı tarafından köy ve mahalle muhtarları için yemek programı düzenlendi.

Düzenlenen yemek programına Kaymakam Yusuf Kaptanoğlu, Belediye Başkanı Hamza Efe, İl Genel Meclisi Üyesi Şahin Serin, daire amirleri, köy ve mahalle muhtarları katıldı.
 
Yemekte, Kaymakam Yusuf Kaptanoğlu konuşma yaparak muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü tebrik etti.
 
 
Kaymakam Yusuf Kaptanoğlu yapmtığı konuşmada şunları söyledi:
 
“Değerli muhtarlarımız, 2015 yılında çıkan Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim ‘Muhtarlar Günü’ olarak ilan edildi. O tarihten bu güne kadar da Muhtarlar Günü olarak biliniyor.
 
Muhtarlık teşkilatı son derece tarihi ve köklü bir teşkilattır. Bu günde vatanımızın, memleketimizin her tarafında muhtarlarımız hala çok önemli görevler ifa ediyorlar. Vatandaşla Devlet arasında köprü vazifesini görüyorlar. Vatandaşların taleplerini yetkili mercilere muhtarlar vasıtasıyla iletmiş oluyorlar.
 
Dolayısıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da muhtarlara özel bir önem vermesi, muhtarlığın özlük haklarında iyileştirilmesiyle de muhtarlık artık son derece ilgi gören meslek haline geldi.
 
Muhtarlarımız, vatandaşlarımızın ihtiyaç ve taleplerinin birinci derecede muhatabı olmaktadırlar. Görev yaptıkları köy ve mahallelerde muhtarlarımız Devletimizin taşradaki en temel taşıdırlar.
 
Muhtarlık, fedakarlık gerektiren bir görevdir. Köy ve mahalle halkı tarafından seçilen Muhtarın görev aldığı bölgeye hizmet etmeyi düşünmesi, göreve talip olurken bunu akıldan çıkarmaması gereklidir.
 
Bu vesileyle tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, ilçemiz adına yapacakları bütün çalışmalarda başarılar diliyorum.”
 
Yemek programının ardından Kaymakam Yusuf Kaptanoğlu, muhtarlara şanlı Türk Bayrağımızı hediye etti
Etiketler : MUHTARLARA - YEMEKLİ - KUTLAMA - | Okunma Sayısı : 855
İlginizi çekebilecek diğer haberler
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİBEL ORHAN
ZORBEY KEBECİGİL
HAVA DURUMU


NİĞDE