Memleketine dönen gurbetçi ne yaptı

Avrupa’da yaşayan Gurbetçi Mehmet Ayhan çok konuşulacak bir iş yaptı Fransa’da yaşayan inşaat işçisi Mehmet Ayhan (45) gurbetçi yanıdıklarının desteklerini aldı Para toplamak için gecesini gündüzüne kattı çeşitli faliyetler yürüttü gerçekleştirdiği yardım kampanyasında topladığı 15 bin Euro yaklaşık 90 bin tl ile memleketi Çankırı’da 4 şehit askerin kabrini yeniledi bununlada kalmadı Gurbetçi Mehmet bakın neler yaptı

13-09-2019 20:15

Haberler » GÜNCEL


Avrupa’da yaşayan Gurbetçi Mehmet Ayhan çok konuşulacak bir iş yaptı Fransa’da yaşayan inşaat işçisi Mehmet Ayhan (45)  gurbetçi yanıdıklarının desteklerini aldı Para toplamak için gecesini gündüzüne kattı çeşitli faliyetler yürüttü gerçekleştirdiği yardım kampanyasında topladığı 15 bin Euro yaklaşık 90 bin tl  ile memleketi Çankırı’da 4 şehit askerin kabrini yeniledi bununlada kalmadı Gurbetçi Mehmet bakın neler yaptı.

Fransa’da yaşayan inşaat işçisi Mehmet Ayhan (45), gurbetçi hemşerilerinin destekleriyle gerçekleştirdiği yardım kampanyasında topladığı 15 bin Euro ile memleketi Çankırı’da 4 şehit askerin kabrini yeniledi, şehit yakınlarına ve Mehmetçik Vakfı’na bağışta bulundu. Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Uçar, Mehmet Ayhan’a teşekkür belgesi verdi.

29 yıldır Paris’te yaşayan evli ve 3 çocuk babası Mehmet Ayhan, geçen yıl artan şehit haberlerinin ardından, Çankırı’daki şehit ve gazi ailelerine destek için yardım kampanyası başlattı. Ayhan, Paris’te yaşayan Çankırılı hemşerilerinin düğünlerine katılıp, şehit ve gazi aileleri için yardım topladı.

Ayhan, 1 yılda katıldığı 8 düğünde 15 bin Euro yardım topladı. Geçen ay Çankırı’ya gelen Ayhan, bu paranın bir kısmı ile 4 şehit askerin kabrini yeniledi. Artan paranın bir kısmı ile şehit ailelerine destek olan Ayhan, kalan kısmını da Mehmetçik Vakfı’na bağışladı. Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Uçar ise bu çalışması nedeniyle Mehmet Ayhan’a teşekkür belgesi verdi.  bizde Helal Olsun diyoruz  Tüm Gurbetçilere örnek olur inşallah

Etiketler : Memleketine - dönen - gurbetçi - ne - yaptı - | Okunma Sayısı : 682
İlginizi çekebilecek diğer haberler
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİBEL ORHAN
ZORBEY KEBECİGİL
HAVA DURUMU


NİĞDE