İPEK KOZALARI

SİBEL ORHAN

22-05-2020 03:53


Sabır, her gelen olumsuzluğu kabullenmek değil, aksine bir işin başarılması için gerekli mücadelenin zorluklarına göğüs germektir. Azim ve kararlılıkla mücadeleye devam etmektedir.

Hayatta karşımıza ne çıkarsa çıksın tüm olumsuzluklara, ne kadar düşsek de tekrar ayağa kalkmayı bilmektir. Nasıl ki ham üzüm olan koruk bakılırsa üzüm olur, üzümden pekmez, pekmezden de helva yapılır. Atlas elde etmek isteyen kişi sabırla çalışacak; İpek böceği dut yaprağını yiyecek büyüyüp ipek salgılayacak, ipek kozaları ip haline getirilecek ve yine sabırla atlas dokunacaktır. Hayatta ki sabırda ipek kozaları kadar önemlidir. Ne kadar sabır ve mücadeleyle hayata bakarsak o kadar çok ipek kozlarına sahip olmuş oluruz. İllaki bu kozaları elde ederken karşımıza birçok engel çıkacaktır. Önemli olan bu engellere göğüs gerebilmektir. Bu aşamalara gelebilmek için azim ve kararlılıkla bu mücadeleyi devam ettirebilmektir.

Ne olursa olsun hayatta bir şeyler elde etmek istiyorsanız; mücadeleden ve kararlılıktan vazgeçmeden emin adımlarla yürümenin göstergesidir.

Bu haber 548 defa okundu.
Diğer Yazıları
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİBEL ORHAN
ZORBEY KEBECİGİL
HAVA DURUMU


NİĞDE