İÇİ DIŞINDAN BETER

Dörtdivan’a Hastane yapıyoruz diye başlanan ve toplum sağlığı merkezi tabelası takılan ucube bina ile ilgili haberimize takipçilerimiz yoğun ilgi göstermiş ve yaptıkları yorumlarda binaya yönelik tepkilerini dile getirmişlerdi.

16-05-2019 19:07

Haberler » SAĞLIK


Dörtdivan’a Hastane yapıyoruz diye başlanan ve toplum sağlığı merkezi tabelası takılan ucube bina ile ilgili haberimize takipçilerimiz yoğun ilgi göstermiş ve yaptıkları yorumlarda binaya yönelik tepkilerini dile getirmişlerdi.
 
DORTDIVANDAILYNEWS.COM olarak bu binanın içi ne durumda diye merak ettik ve sizler için gezdik, fotoğrafladık. Gördüğümüz manzara içi dışından beter dedirtti.
 
ASANSÖR MÜ TUĞLA TAŞIMA APARATI MI?
 
Merdivenlere tutturulan ve sözde hastaların kolay çıkması için konulan asansör, sanki inşaatların yukarısına tuğla taşımak için konulmuş bir düzenek gibi. Kullanmak için hastaların operatör belgesi olması gerekiyor. Sıkı durun yağmur sularından dolayı düğmesi arızalanmış çalışmıyor.
 
HER YER RUTUBET KOKUYOR
 
İçeri girdiğimizde rutubet kokusu ciğerlerimize işliyor. Bodrum kat duvarları rutubetten kabarmış dökülüyor. Üstelik bu bodrum katta aşılama ve bebek mama odası bulunuyor. Bebekler burada daha bebekken hastalık kapabilir.
 
Kat asansörü var ama o da çalışmıyor. Dahası var sıkı durun bodrum katta kat asansörünün altının suyla dolu olduğu söylendi.
 
JENARATÖR ÇALIŞMIYOR ELEKTRİK PARASINI MÜTEAHHİT ÖDÜYOR
 
Daha beteri var mıdır diye düşünürken “beterin beteri var haline şükret dostum” dercesine jeneratörün de çalışmadığını öğreniyoruz. Binanın elektrik parasını müteahhit ödüyormuş.
 
BİNANIN YAPI KULLANIM RUHSATI YOK YANİ KAÇAK FAALİYET GÖSTERİYOR
 
Yıkım yıkım üstüne gelir derler ya aynen öyle oluyor, binanın yapı kullanım izni olmadığını öğreniyoruz. Zaten bina yapı kullanım izni verilecek durumda değil. Her şey karma karışık.
 
SKANDALA BAKIN
 
Bina ne hastaneye ne de toplum sağlığı merkezi olmaya uygun değilken, üstelik yapı kullanım izin belgesi yokken, Bolu İl Sağlık Müdürlüğü, kaçak binaya geçin yazısı gönderiyor. Bunu normal bir vatandaş yapsa başına gelmeyen kalmaz. Zaten yapı kullanım izin belgesi olmadığı için ne elektrik alabilir ne de ruhsat alabilir.
 
DÖRTDİVAN BELEDİYESİ’NİN BURAYI MÜHÜRLEMESİ GEREKİR
 
Son tahlilde kullanıma uygun olmayan, yapı kullanım izin belgesi olmayan ve hatta şu anda kaçak konumda olan bu binayı Dörtdivan Belediyesi’nin mühürlemesi gerekir. Prosedür de budur.
 
BOLU İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SESSİZLİĞİNİ BOZMALI
 
Bütün bu ortaya konulan durumlarla ilgili olarak Bolu İl Sağlık Müdürlüğü sessizliğini bozmalı, mantıklı, tutarlı bir açıklama yapmalı, Dörtdivan Kamuoyu’nu aydınlatmalıdır. Dörtdivan Halkının sesi DORTDIVANDAILYNEWS.COM olarak konuyu takip ediyoruz.
Etiketler : İÇİ - DIŞINDAN - BETER - | Okunma Sayısı : 1924
İlginizi çekebilecek diğer haberler
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİBEL ORHAN
ZORBEY KEBECİGİL
HAVA DURUMU


NİĞDE