HİÇBİR ŞEY YOKMUŞ GİBİ!

ZORBEY KEBECİGİL

18-03-2020 18:22


Anlaması güç.. 

TFF Başkanı Sayın Özdemir çıkıp “Biz Türkiye’yiz. Virüs bakımından en güvenilir ülkeyiz.” diyor ve futbol müsabakalarının seyircisiz oynanmaya devam edeceğini sözlerine ekliyor.

TFF Başkanı’nın, Yabancı veya Türk ayırt etmeksizin futbolcuların psikolojilerini tam olarak anladığını düşünmüyorum. Aileleri yurtdışında olanlar da dahil olmak üzere, pek çok tanıdıkları da yurtdışında olan sporcularımız var. Sanırım psikolojik açıdan anlamanız için bu yeterli olur.
Ülke futbolumuzun ne yazık ki kötü devam eden mali tablosunu, bir nebze de olsa rahatlatması adına, tabiri caizse “Acil Çıkış” levhası olan taraftar gelirlerinden yoksun bir kulübün zararı nasıl kapatılacak?
Peki medya mensuplarına ve görevlilere nasıl bir hijyenik ortam vadediyorsunuz? Şu ana kadar açıklanan 98 korona teşhisi vatandaşımız için ve kendimiz için bile endişelenirken, müsabaka sırasında 750-1000 arası çalışan ve görevliler için hiç mi endişelenmiyorsunuz?

Seyircisiz hiçbir anlamı olmayan futbol oyununda acı tablo karşımızdadır. 
Seyircisiz oynanan Cemil Usta Sezonu 26. hafta müsabakalarında 18 takımın tamamı, hafta sonunda toplam 14 gol atabildi.
Çok uzağa gitmeden geçtiğimiz haftaki seyircili oynanan haftaya yani 25. hafta müsabakalarına baktığımızda bu sayının 28 olduğunu görüyoruz. Avrupa’nın 5 büyük ligi ertleme kararı alırken, biz de futbolcularımızın ve yakınlarının tedirginliklerine rağmen devam edelim.

Hiçbir şey yokmuş gibi!

Yetkililer özellikle 45-50 yaş ve üstü insanlar için ölümcül bir hastalık olduğunu belirtirken, Fatih Terim’in 66, Mustafa Reşit Akçay’ın 61, Ünal Karaman’ın 51, Rıza Çalımbay’ın 57, Hikmet Karaman’ın 60, Bülent Korkmaz’ın 51, Hamza Hamzaoğlu’nun 49, Okan Buruk’un 46, Sergen Yalçın’ın 47, Robert Prosinecki’in 51, Marius Sumudica’nın 49, Fuat Çapa’nın 51 yaşında olduğunu bilmiyor musunuz? 
Peki futbol camiasının ailesi yok mu? Gençlere daha çabuk yayılan bir hastalık olduğu belirtilirken top toplayıcı çocuklarla teması mı kesmek zorundalar? 
Yapılan kararın akıl ve mantığa uygun, bilimsel bir açıklaması yapılmalıdır. “Virüsten dolayı seyircisiz oynanacaktır” açıklaması kadar komik bir açıklama olamaz herhalde!
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’in söylediği söze katılıyorum. “Herkes söyleniyor, kimse söylemiyor. Ben söylüyorum.” demişti. 
Bugün görüyorum ki hala, bu durumdayken bile TFF Vekili Servet Yardımcı, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e laf yetiştirmekte. Söyleyecek fazla söz yok. Yazık.

Avrupa’da, Ukrayna’nın da ligini ertelemesi sonucunda devam eden tek lig Türkiye Süper Ligi kaldı. 
Fernando Muslera, Radamel Falcao, Obi Mikel, Olcay Şahan, Mert Hakan Yandaş, Bernad Mensah, Fabien Farnolle, Yekta Kurtuluş, Karim Hafez gibi pek çok futbolcu sosyal medya hesaplarından bu duruma tepki gösterdi ve #EvdeKal etiketiyle takipçilerine uyarılarda bulundular.

Trabzonspor’un yıldız oyuncusu Obi Mikel, kulübü ile sözleşmesini feshederek, alacaklarını almaksızın kulüpten ayrıldı. Mikel, geçtiğimiz hafta “Bu atmosferde futbol oynamak istemiyorum. Ailemin yanında kalmalıyım.” açıklamasında bulunmuştu.

Zorbey Kebecigil 

kebecigil92@gmail.com

Bu haber 514 defa okundu.
Diğer Yazıları
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİBEL ORHAN
ZORBEY KEBECİGİL
HAVA DURUMU


NİĞDE