HAMZA EFE: ''ŞIMARDIKÇA ŞIMARDILAR''

Dörtdivan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hamza Efe, Cuma Namazı’nın ardından içinde oldukça sert ifadelerin yer aldığı basın açıklamasıyla seçim startını verdi.

25-01-2019 20:25

Haberler » SİYASET


Dörtdivan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Hamza Efe, Cuma Namazı’nın ardından içinde oldukça sert ifadelerin yer aldığı basın açıklamasıyla seçim startını verdi.

AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adayı olan ve adı başkan adayı olarak açıklanmayınca sert bir bildiri ile bağımsız belediye başkan adayı olan Hamza Efe, seçim startını da içinde çok sert ifadelerin yer aldığı bir basın açıklamasıyla verdi. Cuma namazının ardından Çavuşlar Mahallesi’nde bulunan Kültür Merkezi önünde Dörtdivan’ın diğer mahallelerinden katılımcıların da yer aldığı kalabalık bir grup önünde basın açıklaması yapan Hamza Efe’nin açıklama yaptığı yer olarak Çavuşlar Mahallesi’ni seçmesi dikkat çekti.

KADİR ALTUNDAĞ VE DURMUŞ ÜNAL DA VARDI

Çavuşlar Mahallesi’nden Halil Odacı, Hacetler Mahallesi Muhtarı Seyit Ahmet Ersoy, Bucakkınık-Bayramlar Mahallesi Muhtarı Abdullah Tahtabacak, Kargı Bayramlar Mahallesi’nden Muhtar adayı olması beklenen Mustafa Apaydın basın açıklamasına katılan isimlerdi. Ancak en dikkat çeken isimler AK Parti Dörtdivan Belediye Meclis Üyesi Kadir Altundağ ve MHP Dörtdivan Belediye Başkan Adayı Durmuş Ünal oldu.

ADAYLIĞIMIZ ŞAHSIMIZI AŞMIŞTIR

Hamza Efe konuşmasında ‘’bu seçim ve adaylığımız artık Hamza Efe olarak bizim şahsımızı aşmıştır. Bu artık Dörtdivan Halkının, memleketimizin, makus talihine karşı bir haykırışıdır. Bu kardeşiniz ise bu taşın altına gövdesini koyan bir fanidir. Soruyorum size, bu kadar şikayet varken rahat bir vicdan nasıl olur? Kendinden emin bir müslüman nasıl sessiz kalabilir?’’ dedi.

TÜRKİYE EKONOMİSİ 16 YILDA ÜÇ KAT BÜYÜRKEN İLÇEMİZİN EKONOMİSİ ÜÇ KAT KÜÇÜLMÜŞTÜR

Ekonomik konulara da değinen Hamza Efe, ‘’AK Parti İktidarları döneminde girilen dokuz seçimde Dörtdivan AK Parti’ye ortalama % 83 oy vermiştir ve bu ortalama ile Türkiye’de ilk on içerisindedir. Türkiye ekonomisi on altı yılda üç kat büyürlen, ilçemisin ekonomisi üç kat küçülmüş, buna rağmen memleketimizin güzel insanları kendi dertlerini ve sorunlarını bir kenara koymuş, devletmizin bekasına ve milli birlik ve beraberliğimize yönelen tehditlere karşı her zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında durmuşlar ve Türkiye’nin Dünya’da söz sahibi devlet olması yolunda AK Parti Hükümetlerinden desteklerini esirgememişlerdir’’ dedi.

BU ANLAYIŞ ONLARI ŞIMARTTIKÇA ŞIMARTMIŞ, KENDİLERİNİ “OLMAZSA OLMAZ” YA DA “VAZGEÇİLMEZ” GÖRMEYE BAŞLAMIŞLARDIR.

Hamza Efe ‘’Bolumuzun bilhassa Dörtdivanımızın yerel siyasetçileri ise bu desteği yanlış anlayıp kendilerine pay çıkarmışlar, AK Parti’ye ve Sayın Cumurbaşkanımız’a ilçemizden çıkan rekor oyları kendi icraatlarına güvenoyu olarak algılamışlardır. Bu anlayış, O’nları şımarttıkça şımartmış, kendilerini olmazsa olmaz ya da vazgeçilmez görmeye başlamışlardır. Bu şekilde gözleri kör olmuş, halktan yükselen şikayetleri duymaz olmuşlardır. Daima AK Parti’nin ekmeğini yemişler ama AK Parti’nin ilçemizdeki imajına yeni hiçbir şey katmamışlardır’’ ifadelerini kullandı.

SANDIKTA BALANS AYARI

Hamza Efe, ‘’Sayın Cumurbaşkanımıza olan sevgiyi istismar etmişler, “ceketimizi koysak seçilir” anlayışında olmuşlardır. Bu yüzden AK Parti içinde olan makam ve mertebelerini korumak en büyük amaçları olmuş, halkı ise hep çantada keklik olarak görmüşlerdir. Kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıkları hemhal olmaktan her zaman üstün tutmuşlar, kendisini seçecek olanların Dörtdivan halkı olduğunu unutmuşlardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasına, bunu yerel siyasetin bir başarısı gibi gösterip, bu süreçte Dörtdivan halkını hiçe sayıp, memleketimizin güzel insnalarının beklentisi ile alay edip, insanımızın feraseti ile dalga geçen, bu zihniyete karşı bu memleketin insnaları yine aynı feraset ile sandıkta balans ayarı verecek ve iradesine sahip çıkacaktır. Bu seçim Dörtdivanımızın seçimi olacaktır’’ dedi.

Etiketler : HAMZA - EFE: - ''ŞIMARDIKÇA - ŞIMARDILAR'' - | Okunma Sayısı : 1532
İlginizi çekebilecek diğer haberler
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİNAN CANTÜRK
HAVA DURUMU


NİĞDE