EYY EMİN SEMERCİOĞLU! BOLUSPOR'UN BAŞINA GEÇ

MUTLU BİLGE

09-06-2019 23:40


Biz Bolulular 27 yıldan beri Boluspor’un Süper Lig’e çıkma hayalleri ile yaşıyoruz. Bu 27 yıl boyunca Boluspor’un başına bir çok başkan geldi gitti. Hepsinde de biz ‘’tamam bu başkan bizi Süper Lig’e çıkarır’’ diye ümitlenirken, üstelik her sezon Boluspor üst üste galibiyetler alıp ligi ilk iki de sürdürürken, her ne oluyorsa oluyor yavaş yavaş gerilemeye önce ilk altıya kalıp daha sonra da play off maçlarında hem de hiç içimize sinmeyecek bir şekilde elenerek Süper Lig’in duvarına tosluyor, olduğumuz yerde sayıp duruyoruz.

Hele bir de İlçe takımlarının bile Süper Lig’e çıktığını gördükten sonra anlı şanlı Boluspor taraftarları olarak kahroluyoruz. Biz kahrolurken Boluspor’un başındakiler de kahroluyor mu? İşte burası tam bir muamma. Belirtilere bakılırsa hiç de kahrolmuş gibi bir halleri  yok. Boluspor’un başındakiler, Boluspor Başkanı unvanını kullanarak siyasetten nasıl nemalanabilirim, Hiltonumu nasıl doldurabilirim, kendi reklamımı nasıl yapabilirimin derdindeler. Üstelik Süper Lig’e çıkamamanın sorumluluğunu da hiç mi hiç üzerlerine almıyorlar. Tam tersine taraftarı tribünleri doldurmamakla suçluyorlar. Aslına bakarsanız Süper Lig’e çıkma gibi bir dertleri de yok. Yaptıkları tek şey ümitleri canlı tutup kendilerine şahsi destek sağlamak.

Yakında yapılacak Boluspor Başkanlık seçimi için şu sıralar pek çok ismin adı ön plana çıkıyor. Adları ön plana çıkanlara baktığımız zaman hiç birinin bu ocağı tüttürecek kapasitede olmadıklarını görüyoruz. Hepsi de kendilerini aşamamış, egoları tavan yapmış, reklam peşinde koşan, isim yapıp siyaset kulvarına geçme niyetinde olan çaylaklar. Yani hangisi Başkan olsa matematiğin etkisiz elemanı gibi sonucu değiştirmeyecekler. Süper Lig’e çıkamayacağız, yine çıkamayacağız.

O halde çözüm nedir diye sorarsanız, çözüm, Boluspor’un başına geçmesi için, hem özel hayatında hem de iş hayatında geçmişi başarılarla dolu, egolarından arınmış, kendisini aşmış, reklam peşinde koşmayacak, reklama zaten ihtiyacı olmayan herkesin tanıdığı, Boluspor’un İzzet Baysal’ı olabilecek birini davet etmektir. İçinde bulunduğumuz ortamda bu şartlara haiz tek kişi hepimizin yakından tanıdığı bir isim, Emin Semercioğlu.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı yapmış, Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni ve modern binasını Bolu’ya kazandırmış, Boluspor Başkanlığı yapmış, Bolu’yu ve Boluspor’u yakından tanıyan İşadamı Emin Semercioğlu şu zamanda Boluspor’un başında bulunması gereken tek isim. Profesyonel düşünüp amatör ruhla çalışabilecek nitelikleri kendisinde barındıran Emin Semercioğlu, Bolu’ya ihtiyacı olan her şeyi kazandıran Rahmetli İzzet Baysal gibi, Boluspor’a Süper Lig’e çıkması için her şeyi kazandırabilecek, Boluspor’un İzzet Baysal’ı olabilecek, yaşı ve tecrübesi itibariyle liderlik yapabilecek tek kişi.

Türlü fırıldakların döndüğü futbol camiasının içine Emin Semercioğlu yeniden girer mi? Bunu da biz sağlamalıyız. Boluspor ile gönül bağı olan herkes, Boluspor’un iyiliği için, Boluspor’un yeniden Süper Lig’e çıkması ve eski şaşaalı günlerine dönmesi için Emin Semercioğlu’nu göreve davet etmeliyiz.

Şöyle demeliyiz; ‘’ Ey Emin Semercioğlu, eğer biz taraftar isek, Boluspor’un yegane sahibi bizler isek, seni göreve çağırıyoruz. Bu bir sefer görev emridir, gel ve Boluspor’un başına geç. Eğer sen Bolu’yu ve Boluspor’u seviyorsan, içinde bulunduğun vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeden derhal Boluspor’un başına geç’’

Mutlu Bilge

10.06.2019 / BOLU

www.dortdivandailynews.com

Bu haber 457 defa okundu.
Diğer Yazıları
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİNAN CANTÜRK
HAVA DURUMU


NİĞDE