DÖRTDİVAN'DA MEVLİD-İ NEBİ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Alemlere rahmet Peygamber Efendimizin (s.a.v.) dünyaya teşrif etmeleri vesilesiyle idrak ettiğimiz Mevlid Kandilinde, Dörtdivan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu tarafından Mevlid-i Nebi programı düzenlendi

20-11-2018 00:00

Haberler » KÜLTÜR


Alemlere rahmet Peygamber Efendimizin (s.a.v.) dünyaya teşrif etmeleri vesilesiyle idrak ettiğimiz Mevlid Kandilinde, Dörtdivan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu tarafından Mevlid-i Nebi programı düzenlendi.

Düzenlenen programa; Dörtdivan Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, Dörtdivan Belediyesi'ni temsilen Erdoğan Çetindağ, İlçe Jandarma Komutanı J.Kd.Bçvş. Cengiz Kef, İlçe Emniyet Amir V. Oktay Karaoğlu, İlçe Müftüsü Bekir Engin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bal, Dörtdivan''da görev yapan daire amirleri, okul idarecileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldılar.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program, Dörtdivan Merkez Camii İmam Hatibi İsmail Tezel'in Kur'an Tilaveti ve Okul MüdürüTuncay Demirtaş'ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.
 
Daha sonra öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan Şiir, "İşaret Diliyle 40 Hadis" adlı sinevizyon gösterisi, Veysel Karani'nin hayatını konu alan tiyatro gösterisi, ilahi korosu, Güzel Yazı ve Karikatürler ile hadis sergisi ile zengin bir içerik sunuldu. Son olarak topluca hatıra fotoğrafı çekildi.
Etiketler : DÖRTDİVAN'DA - MEVLİDİ - NEBİ - PROGRAMI - DÜZENLENDİ - | Okunma Sayısı : 2420
İlginizi çekebilecek diğer haberler
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİBEL ORHAN
ZORBEY KEBECİGİL
HAVA DURUMU


NİĞDE