DÖRTDİVAN BELEDİYESİ SERTİFİKALI ÜRETİCİ PROJESİ İÇİN MARKA'YA BAŞVURUYOR

Dörtdivan Belediyesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na sertifikalı yöresel ürün üretecek üreticiler yetiştirilmesi için proje başvurusu yapıyor.

26-05-2018 01:30

Haberler » EKONOMİ


Dörtdivan Belediyesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na sertifikalı yöresel ürün üretecek üreticiler yetiştirilmesi için proje başvurusu yapıyor.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Mart ayı olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Kocaeli’de gerçekleştirildi. Toplantıya Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu da katıldı. Toplantıdan dönüşünde Dörtdivan Daily News Haber Sitesi’ne açıklamalarda bulunan Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, öteden beri üzerinde çalıştıkları yöresel ürünler pazarının önemli bir bileşeni olan sertifikalı üretici konusunu çözmek ve daha nitelikli bir yöresel ürün pazarı kurmak noktasında Doğu Marmara Kalkınma Ajansına Proje başvurusu yapacağız dedi. Uzunoğlu açıklamasında ‘’Bu konuda Belediyemizin çalıştığı proje firması projeyi hazırlıyor, yakında tamamlanıp başvurusu yapılacak. Projemizin kabulü gerçekleştiğinde açılan kursa katılan kursiyerlere sertifika verilecek. Bu sertifikaları alan üreticilerin sertifika numaraları ürettikleri yöresel ürünlerin üzerine yazılacak böylece ürünü satın alan vatandaşlar bu ürünü kimin ürettiğini görebilecekler’’ dedi.

Etiketler : DÖRTDİVAN - BELEDİYESİ - SERTİFİKALI - ÜRETİCİ - PROJESİ - İÇİN - MARKA'YA - BAŞVURUYOR - | Okunma Sayısı : 2708
İlginizi çekebilecek diğer haberler
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİBEL ORHAN
ZORBEY KEBECİGİL
HAVA DURUMU


NİĞDE