Doğanay, “Erdemli insanlar yeri geldiğinde özür dilemesini bilir”

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan’ın 2014 yılında Kaynaşlı’da yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sesinin kısılmasıyla ilgili yaptığı benzetmeye AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay’dan sert tepki geldi.

22-01-2019 21:05

Haberler » SİYASET


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan’ın 2014 yılında Kaynaşlı’da yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sesinin kısılmasıyla ilgili yaptığı benzetmeye AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay’dan sert tepki geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan’ın,  2014 yılında Bolu Milletvekili iken seçim çalışmaları için gittiği Kaynaşlı’da yaptığı konuşma son günlerde sosyal medyanın gündemi oldu. Görüntülerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2014 seçim çalışmaları için gittiği Van’da konuşma yaparken sesinin kısılmasını, “Yani sesi kadın sesi desem kadın sesi değil,  erkek sesi desem erkek sesi değil, resmen üçüncü bir türün sesi gibi çıkıyor” diye eleştiriyor. Görüntülerin sosyal medyada binlerce defa paylaşılması, ulusal basın kuruluşlarının da haber yapmasının ardından AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, yaptığı basın açıklaması ile CHP Belediye Başkan Adayı Özcan’a sert tepki gösterdi.
 
“ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUM “
 
AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak ve AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin’le birlikte yaptığı açıklamada İl Başkanı Doğanay, “CHP Bolu Belediye Başkan adayının kullanmış olduğu cümleleri burada tekrar etmeye benim ne annemden babamdan aldığım terbiye, ne milletimizden gördüğüm terbiye üslup olarak ağzıma yakışmaz. Siyasetin çukuru siyasetin dibi olarak gördüğümüz, Türk siyasi tarihine de yüz karası olarak geçecek. Cumhurbaşkanlığı başkanlık seçiminde 80 milyonluk ülkede oy kullanan 26.5 milyon insanımızın oyunu alan, Bolu'da 128 bin oy alan Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkanına o ağza alınmayacak sözleri sarf eden kişiyi öncelikle tüm Türkiye'den ve Bolu'lu hemşerilerimizden özür dilemeye davet ediyorum. O özrü dilemeli" ifadelerini kullandı.
 
“NEZAKET KURALLARINI DA AŞMIŞ BİR ÜSLUPTUR”
 
CHP Adayı Özcan’a çağrıda bulunan Doğanay açıklamasında ayrıca, " Sizin Cumhurbaşkanı ile ilgili söylemiş olduğunuz söz öyle her insanın ağzından çıkacak bir üslup değildir. Bu nezaket kurallarını da aşmış bir üsluptur. Tüm Türkiye'den özür dilemesini bekliyoruz. Eğer özür dilemezse yarın sokaklara, meydanlara ve Bolu kamuoyunun huzuruna çıktığı zaman o çukur ve dip seviyesinde yapmış olduğu açıklamalarının hangi birisini izah edecek, hangi birisini anlatacak. Erdemli insanlar yeri geldiğinde özür dilemesini bilir. Kamuoyundan, milletimizden bu özrü dilemesi gerekir. Cumhurbaşkanımıza yaptığı bu açıklamadan dolayı kendisini kınadığımı, seviyeli, ahlaklı ve terbiye sınırlarını aşmadan bir siyaset yapmaya davet ediyorum" diye konuştu.
 
KAYNAK: Olay Gündem
Etiketler : Doğanay - - “Erdemli - insanlar - yeri - geldiğinde - özür - dilemesini - bilir” - | Okunma Sayısı : 405
İlginizi çekebilecek diğer haberler
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİNAN CANTÜRK
HAVA DURUMU


NİĞDE