ÇOK KÖTÜ BİR HAZIRLIK DÖNEMİ GEÇMİŞ

Boluspor milli maç nedeniyle verilen araya hızlı başladı. Kırmızı beyazlı ekip 2 günün ardından antrenmanlara başladı. Teknik Direktör Osman Özköylü antrenmandan önce basın açıklamalarında bulundu

09-10-2019 21:27

Haberler » SPOR


Haber: Adnan Karabulut

Boluspor milli maç nedeniyle verilen araya hızlı başladı. Kırmızı beyazlı ekip 2 günün ardından antrenmanlara başladı. Teknik Direktör Osman Özköylü antrenmandan önce basın açıklamalarında bulundu.

Boluspor’un TFF 1.Lig’de kötü gidişatına devam ediyor. Lige verilen arayı iyi değerlendirmek isteyen kırmızı beyazlı ekip 2 gün aranın ardından antrenmanlara başladı. Teknik Direktör Osman Özköylü basına açıklamalarda bulundu. Laktat testi sonuçlarını değerlendiren Özköylü, "Şu görüntüde eksiklerimizin ne olduğunu zaten çok iyi biliyorduk. Bugün yaptığımız test sonuçlarına göre takımımızın neden bu şekilde olduğunu çok net görmüş olduk. Bunu çok fazla dillendirmek istemiyorum. Bunu bir mazeret olarak göstermek istemiyorum. Ama malesef çok kötü geçen bir hazırlık kampı, süreci olmuş. Oyuncuların geç katılması, yeterli antrenman seviyesinde takımın çalışamaması oynanacak yüksek şiddetli maçlara hazırlanmak için yapılan antrenmanların çok aşağıda kalması, çok yetersiz olması. Takımın gözle görülür şekilde, ikinci yarılarda özellikle oyunsal olarak da, tempo olarak da geri düşmesine sebep oluyor. Bunları oynadığımız tüm maçlarda gördük. Maçlar 60 dakika oynansa belki Boluspor için daha iyi olacak. Bu işin tam tabiriyle anlatım şekli bu. Ama yapacak bir şey yok. Şu süreçten itibaren bizim nasıl bir yol haritası belirleyeceğimiz konusunda bize ışık tutacak." dedi. Boluspor'un fiziksel olarak seviyesinin sezon başındaki bir kulüpteki gibi olduğunun altını çizen Özköylü, "Maalesef bugünkü test sonuçları daha sezon başında olan, sezona başlayıp 3-5 gün sonra yapılan test sonuçları ile aynı. Bu çok acı verici bir şey. 3 aylık bir süreç geçmiş takımın şu anki olduğu durum, bu takımın sezon başı antrenmanlarına başlıyor olması gerekiyor anlamında. Ligin içindeyiz, 7 hafta olmuş. Bundan sonraki yapılacak planlama çok önemli. Yapılacak antrenmanlar çok önemli. Buna göre hareket edeceğiz. Burada bir şeyler için mazeret üretmiyorum ama takımın bu halde neden olduğunu açıklamak gerekiyor. Maalesef keşke daha iyi bir durumda olsaydık fiziksel olarak. Beklediğimizin çok çok altında değerler çıktı bugün. Bu biraz canımızı sıksa da bu işin altından kalkmak için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

Etiketler : ÇOK - KÖTÜ - BİR - HAZIRLIK - DÖNEMİ - GEÇMİŞ - | Okunma Sayısı : 514
İlginizi çekebilecek diğer haberler
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİBEL ORHAN
ZORBEY KEBECİGİL
HAVA DURUMU


NİĞDE