ÇARŞAMBAYA DİKKAT

Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza Efe’nin 11 Mart Çarşamba günü AK Parti Meclis Grubu toplantısında AK Parti’ye geçeceği iddia edildi.

08-03-2020 18:29

Haberler » SİYASET


Dörtdivan - Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza Efe’nin 11 Mart Çarşamba günü AK Parti Meclis Grubu toplantısında AK Parti’ye geçeceği iddia edildi.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde AK Parti’den Dörtdivan Belediye Başkan Aday Adayı olan ancak ismi aday olarak açıklanmayınca Bağımsız aday olan ve Dörtdivan Belediye Başkanı seçilen Hamza Efe’nin, AK Parti’den gelen teklif üzerine 11 Mart Çarşamba günü AK Parti Meclis Grubunda rozet takarak AK Parti’ye geçeceği iddia edildi.

DORTDIVANDAILYNEWS.COMun edindiği bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘’seçimlerde bizden aday adayı olmuş ancak bağımsız ya da başka partilerden belediye başkanı seçilen, davamıza aykırı davranışları olmayan başkanlara AK Parti’ye geçme teklifi yapılması talimatı verdi ve bu doğrultuda AK Parti’den Hamza Efe’ye teklif getirildi. Başkan Hamza Efe’nin de İbrahim Kalın’ın yardımcısı vasıtasıyla Dörtdivan İlçe Yönetimi’nin kendi istedikleri gibi Emin Eyeci başkanlığında yeniden oluşturulması halinde AK Parti’ye geçeceğini bildirdiği, AK Parti’den de bu teklife olumlu yanıt geldiği iddia edildi. Bu gelişme üzerine Başkan Hamza Efe’nin Çarşamba günü Ankara’ya gidecek bir heyet oluşturduğu ve bu heyetin isimlerini AK Parti’ye bildirdiği, Ankara’ya bu heyetle birlikte gideceği öğrenildi.

DORTDIVANDAILYNEWS.COMun AK Parti’ye yakın kaynaklarından edindiği bir başka bilgiye göre ise AK Parti Bolu İl Başkanlığı’na böyle bir talep ulaşmadığı, AK Parti Bolu İl Başkanlığı’nın böyle bir geçişten haberi olmadığı ve böyle bir geçiş öncesinde Bolu İl Başkanlığı’nın görüşünün alınması gerektiği öğrenildi.

Etiketler : ÇARŞAMBAYA - DİKKAT - | Okunma Sayısı : 1388
İlginizi çekebilecek diğer haberler
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİBEL ORHAN
ZORBEY KEBECİGİL
HAVA DURUMU


NİĞDE