BİREYSEL HATA

ZORBEY KEBECİGİL

20-10-2020 19:52


Milli aralardan sonra ilk karşılaşmaları, mücadele bakımından zor olduğunu söyleyebiliriz. O ara ister 2 hafta, ister 3 hafta olsun, milli takıma gönderdiğiniz oyuncuların maç ve yolculuk yorguluğu kaçınılmaz oluyor. Bana göre milli araların takımlara en etkili faydası, sakatların iyileşmesi veya iyileşme sürecinin bir kısmının geçmesi.

Dünki Galatasaray-Alanyaspor karşılaşmasını buna yorabilir miyiz? Belki. Ama büyük camialar bu tarz bahanelerin arkasına saklanmaz. Bazı karşılaşmalar olur ki, oyuncunuz olmaz, olsa da performansı ve fizik kalitesi istediğiniz seviyede olmaz vs. ama 90 dakika sonunda kazanan siz olursunuz. Bu bir alışkanlıktır. Diğer bir tabirler büyük takım refleksidir. Galatasaray oyuncularında bu son 3 karşılaşmada görünmüyor. Fatih Terim’in böyle bir süreç içinden geçiyor olması da, onun adına bir şansızlık. Çünkü açıklamasında dahi “emeklerin zayi olduğu...” cümlesi yer alıyor. Çok kaliteli isimlerin olabilir fakat sahada ne yaptığı daha önemli sanki. Bireysel hatalar çok fazla yapıldı. Etebo’nun kırmız kart görmesinden sonra takım ikinci yarıya yüksek tempoda çıksa da, tam anlamıyla istediğini yapamadı.

Alanyaspor’un baskılı oynama isteği ilk yarıda farkedildi ama tam olarak uygulanamadı. Galatasaray takımı iyi olmayan performansına rağmen, Alanyaspor’a da pek fazla fırsat vermedi. Akdeniz ekibi iyi bir takım oluyor. Oluyor çünkü zamanla daha iyi olacak gibi görünüyor. Çağdaş hocanın ise maç sonu açıklamaları değerliydi. Genç antrenörler kazanmamız önemli. Umarım kariyerlerinde lig araç, avrupa amaç olur. Kendilerini daha da geliştirirler.

Gözüm hep seni arıyor Muslera, neredesin sen?

Muslera’nın yokluğunda en az taraftar kadar, takım da acı çekti. Fatih Öztürk’ün akıl almaz hatası, taraftara veryansın ettirdi. Geçtiğimiz haftalarda kritik kurtarışlarını da unutmamız gerekiyor ama duran top sırasında pozisyon aldığı yer, bir kaleci için hatta bir Galatasaray kalecisi için kabul edilemez bir durum. Böyle bir durumda Muslera’nın lisansının çıkarılması, Galatasaray takımı adına çok önemli. Ne kadar erken dönerse, o kadar kâr!

Zorbey Kebecigil

zorbeyiletisim@gmail.com

Bu haber 613 defa okundu.
Diğer Yazıları
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİBEL ORHAN
ZORBEY KEBECİGİL
HAVA DURUMU


NİĞDE