BELEDİYE MECLİSİ'NDE ''BAŞARAN'' TARTIŞMASI

Dörtdivan Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı toplantısı, Başkan Hamza Efe ile Belediye Meclis Üyeleri arasında sert tartışmalara sahne oldu.

03-05-2019 22:33

Haberler » GÜNCEL


Dörtdivan Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı toplantısı, Başkan Hamza Efe ile Belediye Meclis Üyeleri arasında sert tartışmalara sahne oldu.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri’nin ardından yeni oluşan Dörtdivan Belediye Meclisi’nde ‘’Başaran’’ tartışması yaşandı. Bundan yaklaşık yedi yıl önce Dörtdivan Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait araziyi satın alan İşadamı Abdullah Başaran, Dörtdivan Belediyesi’ne arazinin bulunduğu sokağa ‘’Başaran’’ adının verilmesi talebinde bulundu. Bu talebin Dörtdivan Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı toplantısında gündeme gelmesi üzerine AK Parti Dörtdivan Belediye Meclis Üyesi İbrahim Danışman’ın başını çektiği bazı meclis üyeleri tepki gösterdi.

İbrahim Danışman ‘’biz beş yıldan beri Abdullah Başaran’ın Meclis’ten istediği taleplerle uğraştık. Geçen dönem bu mecliste görev yapan arkadaşlar şahittir. Dörtdivan’a yatırım yapılması için kendisi her ne istediyse yerine getirdik. Ancak çivi bile çakmadı. Şimdi çıkmış sokağa ‘’Başaran’’ isminin verilmesini istiyor. Kendisi yatırım yapmak konusundaki samimiyetini göstersin ondan sonra ‘’Başaran’’ ismini verelim’’ dedi.

Başkan Hamza Efe ise ‘’yatırımcıyı küstürmeyelim, Başaran ismini verelim’’ dedi. Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Kadir Altundağ ve bazı meclis üyeleri ise ismin verilip geri alınması Belediye Meclisi’nin elinde olan bir şey, eğer yatırım yapmazsa sonradan bu ismi değiştiririz diyerek Başkan Hamza Efe’ye destek oldular.

Yaşanan tartışmaların ardından yapılan oylamada, 6’ya 5 oyla sokağa ‘’Başaran’’ isminin verilmesi Dörtdivan Belediye Meclisi’nde kabul edildi.

ÇAVUŞLAR MAHALLESİ MUHTARI’NA İŞ MAKİNASI VERİLMEDİĞİ İDDİASI

Bu arada Çavuşlar Mahallesi Muhtarı İbrahim Özdemir’in, Çavuşlar Yaylası’na atılan ölü tavukları temizlemek için Başkan Hamza Efe’den İş Makinası istediği, Başkan Hamza Efe’nin ise ‘’ Veremem Özel İdare’den al’’ dediği iddia edildi. Bu konuyu da gündeme getiren AK Parti Dörtdivan Belediye Meclis Üyesi İbrahim Danışman, Başkan Hamza Efe’ye ‘’Çavuşlar Mahallesi Muhtarı’na iş makinası verilmemiş, Özel İdareden al demişsiniz, mahallecilik mi yapıyorsunuz’’ dediği Başkan Hamza Efe'nin ise ‘’ben böyle bir şey demedim’’ şeklinde cevap verdiği bildirildi.

Bu arada Çavuşlar Mahallesi Muhtarı İbrahim Özdemir’de Başkan Hamza Efe’nin kendisine iş makinası vermediği, Özel İdareden al dediği yönündeki iddiaları doğruladı. Bu konuyla ilgili Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza Efe’den henüz bir açıklama gelmedi. Kendisi açıklama yaptığı takdirde bu açıklamayı da yayınlayacağız.

Etiketler : BELEDİYE - MECLİSİ'NDE - ''BAŞARAN'' - TARTIŞMASI - | Okunma Sayısı : 1086
İlginizi çekebilecek diğer haberler
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİNAN CANTÜRK
HAVA DURUMU


NİĞDE