Ağustos ayı meclis toplantısı yapıldı

Dörtdivan Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı olağan toplantısı Belediye Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

08-08-2020 01:02

Haberler » GÜNCEL


DÖRTDİVAN - Dörtdivan Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı olağan toplantısı Belediye Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza Efe başkanlığında toplanan mecliste beş gündem maddesi görüşüldü. Gündem maddeleri oy birliğiyle kabul edildi. Görüşülen gündem maddeleri;

1-1907 Parsel Plan tadilatı Komisyon Raporu

2-Merkez 2068 – 2072 – 2145 Parselleri Kapsayan İmar Planı Tadilatı

3-Ek Bütçe

4-Taşınmaz Alım

5-Yap – İşlet – Devret Modeli Kiralama

İtfaiye Garajının bulunduğu alandaki üç parsel birleştiriliyor

Dörtdivan Belediyesi İtfaiye Garajı’nın bulunduğu alandaki 2068 – 2072 – 2145 Parselleri birleştirilerek buraya toplu konut yapılmasının düşünüldüğü belirtildi.

Yöresel ürün pazarı için 5 Yüz Bin TL. Hibe

Dörtdivan Belediyesi’nin arka tarafında bulunan alana kurulması tasarlanan yöresel ürün pazarı için kazanılan 5 Yüz Bin TL. Hibe Ek Bütçeye dahil edildi.

Köroğlu Evi’nde sona gelindi

Dörtdivan Sayık Köyü’nde bulunan ve Köroğlu Evi olarak tescillenen eski evin Dörtdivan Belediyesi’nin mülkiyetine geçmesi için Belediye Meclisi’nden taşınmaz alım yetkisi alındı. Dörtdivan Belediye Başkanı Hamza Efe, evin mülkiyetinin alınması konusunda sona gelindiğini yakında bu çalışmaların tamamlanacağını söyledi.

Eski Belediye Hizmet Binası için otel projesi

Uzın bir zamandan beri atıl vaziyette bulunan Dörtdivan Belediyesi’nin eski hizmet binasının yap – işlet – devret modeliyle otel olarak kazandırılması çalışmalarının yürütülmesi için Dörtdivan Belediye Encümenine yetki verildi. Meclis toplantısında, bir firma tarafından buraya talip olunduğu, firmanın otel projesi hazırlayıp Dörtdivan Belediyesi’ne sunacağı belirtildi. Belediye Meclisi projeyi uygun görürse yap – işlet – devret modeliyle eski belediye hizmet binası otel olarak hizmet verecek.

Etiketler : Ağustos - ayı - meclis - toplantısı - yapıldı - | Okunma Sayısı : 738
İlginizi çekebilecek diğer haberler
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİBEL ORHAN
ZORBEY KEBECİGİL
HAVA DURUMU


NİĞDE