12 MART İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ ve MEHMET AKİF ERSOY’U ANMA GÜNÜ

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü için Dörtdivan Şehit Orhan Yalçın Ortaokulunda program düzenlendi.

12-03-2018 22:55

Haberler » KÜLTÜR


12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü için Dörtdivan Şehit Orhan Yalçın Ortaokulunda program düzenlendi. Programa Dörtdivan Kaymakamı Uğur TUTKAN’ın yanı sıra İlçe protokolü, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

97 yıldır büyük bir heyecanla kutlanan milletimizin dahili ve harici İstiklal uğruna girişmiş olduğu mücadeleyi ifade ve terennüm için yazılan İstiklal Marşımızın yol göstericiliği bugün bir kez daha idrak edildi.

Kaymakam Uğur Tutkan 12 Mart Anma Gününe ilişkin ‘’İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıl dönümünde, başta Mehmet Akif Ersoy olmak üzere, İstiklalimiz uğruna mücadele etmiş tüm kahramanlarımızı rahmet, şükran ve minnetle anıyorum. Allah Türk milletine bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın ‘’ ifadelerine yer verdi.

Etiketler : 12 - MART - İSTİKLAL - MARŞI’NIN - KABULÜ - ve - MEHMET - AKİF - ERSOY’U - ANMA - GÜNÜ - | Okunma Sayısı : 920
İlginizi çekebilecek diğer haberler
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
ZORBEY KEBECİGİL
HAVA DURUMU


NİĞDE