"HURDAYI SAĞLAM DİYE KAKALAMIŞLAR"

Bolu Belediye Başkanı Tanjuu Özcan, 30 Mart tarihinde Bolu Belediyesine borç karşılığında teslim edilen araçlarla ilgili konuştu.

26-05-2019 01:41

Haberler » GÜNCEL


Bolu Belediye Başkanı Tanjuu Özcan, 30 Mart tarihinde Bolu Belediyesine borç karşılığında teslim edilen araçlarla ilgili konuştu.

Başkan Özcan, Hira adlı bir şirketin 187 bin TL borcu karşılığında teslim alınan araçların ortalama 40 bin TL ettiğini vurgulayarak, “İsraf ve yandaş kayırmacılık çarpıcı boyutta. İsmini de vererek söyleyeceğim, Hira diye bir şirket var. Bolu Belediyesinde işler yapmıştı, ambalaj atıklarının toplanması vs. şu anda da bunun sahibi diyebileceğimiz hakim ortağı bir siyasi partimizde aktif olarak da yönetici. Bu şirketin belediyemize borcu var, hala da var şu an 26 bin TL civarında bir borcu var.

Biz Bolu Belediyesi olarak bu şirketten 30 Mart günü 187 bin TL karşılığında 6 tane araç kabul etmişiz. Araçların durumu ortada. Bu araçların trafik tescilleri olmadan da belediyenin demirbaşına da kaydedilmiş. Bu araçlar hurda, bunları satalım dedik, 187 bin TL’ye alınmış bunlar. Fiyat verin dedik, 4 tane hurdacıdan Bolu’da faaliyet gösteren. En düşük fiyat veren 36 bin TL fiyat verdi, 187 bin TL’ye aldığımız araçlara en yüksek veren de 47 bin TL verdi. Maalesef hurdayı bize sağlam diye kakalamışlar. Hem de son gün. Bolu Belediyesinin paralarını bu yerlere gitmesine izin vermeyeceğiz"şeklinde konuştu.

Kaynak: ozgurbolu.com

Etiketler : "HURDAYI - SAĞLAM - DİYE - KAKALAMIŞLAR" - | Okunma Sayısı : 567
İlginizi çekebilecek diğer haberler
HASAN KÜLÜNK
MUTLU BİLGE
SİNAN CANTÜRK
HAVA DURUMU


NİĞDE